Travian - SST
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travian - SST

Travian
 
PříjemHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné

Goto down 
+10
Elis_
qwjetag
rc_michal
Kael
Eliminator
albert
Zell
Honza-BRT
Hoz
Crash
14 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Crash
Admin



Poeet p?íspivku : 183
Age : 35
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeTue May 08, 2007 2:36 pm

Jen do nás
Návrat nahoru Goto down
http://ali-sst.get-forum.net
Karel
Anonymní




Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeWed May 09, 2007 12:29 am

Vy jste ale hrozní Very Happy takové vyděračské daně Very Happy to nemá cenu ani posílat obchodníka stakovou trochou surovin Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Hoz

Hoz


Poeet p?íspivku : 8
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeSun May 20, 2007 10:46 pm

Karel napsal:
Vy jste ale hrozní Very Happy takové vyděračské daně Very Happy to nemá cenu ani posílat obchodníka stakovou trochou surovin Very Happy
Blbý daně Very Happy kéž by to neexistovalo k**** Basketball mohl bych se moct rozvíjet lépe bez daní lol!
Návrat nahoru Goto down
Crash
Admin



Poeet p?íspivku : 183
Age : 35
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeSun May 20, 2007 10:52 pm

tak si nadávej vedle, seš na špatným foru Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://ali-sst.get-forum.net
Honza-BRT
Admin



Poeet p?íspivku : 25
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeMon May 21, 2007 7:36 am

Tak já ti teda milý Hozi odpovím byť na blbém fóru, ale trochu zosta!
Za celou dobu trvání aliance do jejího rozdělení, respektive sledování financí mojí osobou tzn. téměř od začátku máš dole uvedeny tvé dávky.
Nevím, z jakého důvodu žehráš na veliké daně, když si z nich zjevně nic neděláš, protože jsi odved za celou dobul na SST 1000 dřeva,500hlíny,221 železa,444 obilí. A to je z mého pohledu suma, která ti vysloveně brání ve tvém vzestupu na vrchol aliance. Takže požívej v klidu úkryt uvnitř aliance, než někoho přestanou bavit ty tvoje kecy( připomínky si měl i na starém fóru), ale drž pysk. Toť vše Honza
Návrat nahoru Goto down
Zell




Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 14. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeTue May 22, 2007 12:45 am

Ja myslim,ze to bylo mysleno ironicky,tak neni treba se tady takhle rozcilovat nemyslis???
Návrat nahoru Goto down
albert




Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeTue May 22, 2007 3:46 pm

Honza to nemyslel zle. Že Honzo?
Návrat nahoru Goto down
Crash
Admin



Poeet p?íspivku : 183
Age : 35
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeTue May 22, 2007 4:19 pm

ne, ale je to pravda...na ambasádu a na rozvoj aliance nechce přispět ani korunu a pak až bude napadenej, tak my budem vysílat svoje jednotky na smrt a bude nás to něco stát, abysme ho ochránili...
Návrat nahoru Goto down
http://ali-sst.get-forum.net
Eliminator




Poeet p?íspivku : 48
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeTue May 22, 2007 5:04 pm

no ale na druhej strane, ked posles aj hrdinu dostane exp. a myslim ze by sme nemali centralizovat armadu. kedze sme v podstate potruseny po JZ sektore bola by to skor nevyhoda, kazdy by mal budovat hlavne vlastnu armadu a o tej pomoci je to myslim samozrejmostou ak sme v jednej ali. Tym sa ho nejdem zastavat, urcite nejake prispevky su potrebne, len to netreba prehanat Wink dufam ze som to nenapisal blbo Smile
Návrat nahoru Goto down
Crash
Admin



Poeet p?íspivku : 183
Age : 35
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeTue May 22, 2007 5:42 pm

jj, jasně, ale ta troška co se za celou dobuvybírala nikoho nezabije a jde to všechno na stavbu ambasády, aby se mohli přijmout další...a pokud někdo neni schopnej poskytnout tu trošku, aby se mohl zvednout level, tak tady stokrát radši budu mít místo něj někoho, kdo to zaplatí, abysme se mohli rozvíjet (tím nikoho nevyháním, jen konstatuju) a myslím že je nefér, aby platilo půka lidí a zbytek se jen chránilo v naší alianci...je to o spolupráci, ale o oboustranný spolupráci...a neříkejte mě, že někoho vytrhne tahle troška surovin, ale když se to dá dohromady, tak se za to hodně postaví. to samý, až budem třeba ve válce, tak určitě nebudou napadaní všichni hráči, proto si myslím, že je dobré pak si navzájem pomáhat, koordinovat útok a zároveň posílat podporu napadeným i ve formě surovin. Každý si umí přestavit, co se postaví vojáků za 500 surovin od každýho, když ti pošlou všichni z aliance, to se ti pak hned případným útokům líp brání, ale říkám, závisí to na oboustraný spolupráci. A kdo tvrdíte opak, tak mě tady klidně vynadejte, napadněte jak chcete, ale aliance je o spolupráci a ne o tom být někde zašitej a schovávat se, protože jednotlivec je lehce zranitelnej...tak to je snad vše Very Happy farao
Návrat nahoru Goto down
http://ali-sst.get-forum.net
Honza-BRT
Admin



Poeet p?íspivku : 25
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeTue May 22, 2007 7:08 pm

Hlavně Crashi už žádný daně, já se taky chci pořádně rozvíjet Laughing a vedlejšáky nám tak nějak utli, tak se kroť Mad
Jinak jsem to nemyslel na Hoze nějak zle, ale protože si pamatuji jeho identický příspěvek ze starého fóra a trefil se zrovna do mé temné nálady, tak jsem mu odpověděl.
Jinak s Crashem musím jen souhlasit, stačí se podívat, teda těm , co je to zajímá na vyúčtování, tam je to jasně daný. Problém je, že spoustu lidí to netankuje, ale budou natahovat pařátky o pomoc při prvním problému.
Ale je dost těch, co dají víc, než musí a těm dík . cheers
Návrat nahoru Goto down
Honza-BRT
Admin



Poeet p?íspivku : 25
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeTue May 22, 2007 7:08 pm

Hlavně Crashi už žádný daně, já se taky chci pořádně rozvíjet Laughing a vedlejšáky nám tak nějak utli, tak se kroť Mad
Jinak jsem to nemyslel na Hoze nějak zle, ale protože si pamatuji jeho identický příspěvek ze starého fóra a trefil se zrovna do mé temné nálady, tak jsem mu odpověděl.
Jinak s Crashem musím jen souhlasit, stačí se podívat, teda těm , co je to zajímá na vyúčtování, tam je to jasně daný. Problém je, že spoustu lidí to netankuje, ale budou natahovat pařátky o pomoc při prvním problému.
Ale je dost těch, co dají víc, než musí a těm dík . cheers
Návrat nahoru Goto down
Kael




Poeet p?íspivku : 85
Registration date : 10. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeTue May 22, 2007 9:46 pm

Já myslím, že 1000 od každé suroviny je dost málo a navíc už potom nic platit nebudete a třeba budete aj měsic v alianci a zaplatíte tuhle částku, což nemůže nikdo v ekonomice vůbec poznat. kdyby byli daně jednohodinový výdělek deně, tak by to teprv byli velké daně
Návrat nahoru Goto down
rc_michal




Poeet p?íspivku : 16
Registration date : 19. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeTue May 22, 2007 10:27 pm

V mojí minulý alianci jsme se dohodli, že budem posílat jednou týdně hodinu produkce od všeho na rozvoj ambasády atd. Myslim, že to pro nikoho nebyl zásadní zásah do ekonomiky. Je ale pravda, že posílala tak půlka lidí. Ale nejdrsnější jsou v alianci SMRT 8, tam maj v popisu napsaný: Pravidelne prispivej 1x za 24h surovinami vyprodukovanymi za hodinu budovatelum aliancni armady. Pokud tohle dodržují, tak maj asi pořádnou armádu, když má někdo hodinovou produkci 1000, tak to se stavěj vojáci......
Návrat nahoru Goto down
albert




Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeTue May 22, 2007 10:41 pm

Podle mě je hidnová produkce spravedlivá, ale nedá se nijak kontrolovat, a né všichni jsou takový poctvci aby to dodžovaly. Tak bych navrhoval podle počtu obyvatel či podle umístění v aliančním žebříčku.
Návrat nahoru Goto down
albert




Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeTue May 22, 2007 10:48 pm

Podle mě je hidnová produkce spravedlivá, ale nedá se nijak kontrolovat, a né všichni jsou takový poctvci aby to dodžovaly. Tak bych navrhoval podle počtu obyvatel či podle umístění v aliančním žebříčku.
Návrat nahoru Goto down
qwjetag




Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 14. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeTue May 22, 2007 11:49 pm

JJ už jsem si o tom dneska s Crashem taky psal... souhlasim s tím návrhem platit dle populace... bavili jsme se i o těch příspěvcích na nějakou alianční armádu, ale myslím že jsme nakonec musli uznat že to přináší mnohá úskalí a není to tak úplně fér...

Přesto si nemyslím že by pro někoho byl velký problém jednou týdně odevzdat dohromady 2500 surovin (ano je tu rozdíl podle toho kolik má ta která vesnice obyvatel a jestli buduje ekonomiku nebo armádu atd... ale třeba já mám hodinové produkce +- 630 takže 2500 surovin vyprodukuju právě za tu jednu hodinu...) a myslím že tyhle suroviny by se měly vybírat dál i po dokončení ambasády a měly by se nějakým účelným způsobem vynakládat na rozvoj aliance... Například na podporu slabších členů, na nějaké odměny například pro hráče kteří se za týden rozrostou o nejvíc obyvatel a tak zlepšují umístění aliance v celkovém hodnocení... Na podporu hráčů, kteří jsou pod útokem... nebo třeba i na stavbu alianční armády...

Nechtěl jsem se tu moc vyjadřovat dokud nebudu mít zaplacené daně (abyste nemohli říct moc meleš a nic jsi nezaplatil...), ale to už jsem si splnil... takže teď si tady můžu klidně vykládat co chci Smile

váš afro
Návrat nahoru Goto down
Elis_

Elis_


Poeet p?íspivku : 40
Age : 37
Localisation : Znojmo
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeWed May 23, 2007 8:54 am

Ale to není vůbec špatný nápat, nikoho přece lidi nezabije, když jsi jednou za čas šáhne do své hodinové produkce, asi by byla fakt nejlepší hodinová produkce, protože u populace neodhadneš, na co se daný člen zaměřuje a přece jenom, i když se nedá hod. produkce kontrolovat, tak budeme věřit našim členům, že budou poctivý a opravdu budou +- něco málo odvádět svou dan poctivě. Musíme se nějak rozvíjet a pokud by to bylo na pomoc jiným, tak pro někoho je hodinová produkce těch prvních deseti v aliančním žebříčku smilování boží oproti jejich produkci Wink
Návrat nahoru Goto down
albert




Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeWed May 23, 2007 9:18 am

naprosto souhlasím s afro že bys daně mohly využívat jak on říkal např na odměny či na podpory slabších či napadených členů. Jen nevím podle čeho tedy ty daně vybírat.
Návrat nahoru Goto down
qwjetag




Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 14. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeWed May 23, 2007 11:03 am

No já si myslím, že vybírání podle hodinový produkce je sice asi nejspravedlivější, ale protože se to nedá kontrolovat bude to hodně lidí obcházet... (to se ukázalo už teď) takže já osobně bych byl za vybírání paušálních poplatků, podle počtu obyvatel... Souhlasím s Elis_ (a myslím že i já jsem to někde nahoře psal...) v tom že je několik možností na co se zaměřovat při stavbě vesnice... Přesto se domnívám že by neměl být takový problém to paušalizovat... Protože počet obyvatel odpovídá úrovni vystavěných obilných polí a ty zas cca odpovídají surovinovým dolům takže ten výnos je ve většině vesnic přibližně stejný... Jinak (teď asi plácnu hloupost...) se mi zdá že v dobře rozestavěné vesnici je počet obyvatel přibližně stejný jako produkce každé jedné suroviny/hod ... když vezmu v úvahu svoje dvě vesnice... jedna má 558 obyvatel a produkce 600/625/650/600 a druhá 80 obyvatel a produkce 60/67/60/11... myslím že když bychom udělali "statistický průzkum" a zjistili produkci několika hráčů, vždy v rozmezí 100 obyvatel (skupiny 0-100, 101-200, 201-300 atd...) a potom vypočítali průměrné hodnoty jejich hodinové, popřípadě dvou hodinové produkce, bylo by to ideální číslo ve výši odváděné daně...

afro
Návrat nahoru Goto down
Crash
Admin



Poeet p?íspivku : 183
Age : 35
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeWed May 23, 2007 12:31 pm

no něco na tom je, taky záleží, jestli má daná osoba zaplacený plus účet atd.. nebo taky třeba u nás vyspělejších, kolik máme obsazenejch údolí atd. no já bych souhlasil vybírat tu hodinovku, což je teda zhruba přiblišně podle počtu obyvatel...tak bych to zdělal následovně asi po krocích 50 obyvatel (takže např. 130 obyv se zaokrouhlí nahoru na 150 a hráč dá týdně od každýho 150) platil bych to v určitý den, např neděle, podle mě neni pro nikoho jednou týdně v danou dobu poslat pár obchodníků...v pokladně by se to sečetlo, roztřídilo a rozeslalo potřebný...příklad nějaké suroviny mě na ambasádu (když si spočítáte 3*20, tak 60 obilí za hodinu žere ambasáda docela dost)...něco by dal Honza na zvětšování skladů a tvorbu obrany pokladnice a zbytek by se rozděloval např. mezi 10 nejsnaživějších hráčů s dolních pozic v žebříčku (ovšem je tu problém, že by někdo musel hlídat tyto rozvojové hráče jak jim to jde a počítat to třeba za týden růst počtu obyvatel/celkový počet obyvatel a kdo by měl nejvíc, tak by dostal největší příděl atd...ale to je podle mě dost složité, ale nemuselo by to být špatné) a nejdůležitější část, kam by se používali poplatky by asi bylo pomoc napadeným hráčům v obnově armády a ekonomiky, případně hráčům blízko nich, aby mohli postavit pár jednotek a provést odvetný útok, ale to už by všechno záleželo na situaci...

farao
Návrat nahoru Goto down
http://ali-sst.get-forum.net
Elis_

Elis_


Poeet p?íspivku : 40
Age : 37
Localisation : Znojmo
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeWed May 23, 2007 4:36 pm

No podle mě ten průměr nebyl vůbec špatný, mělo by i další plus. Hráči, kteří mají třeba hodinovou produkci menší než průměr by mohli mít inspiraci proč zvětšovat produkci. A bylo by to asi nejspravedlivější. Teda to se teprve ukáže, ale docela to tak vypadá.
Návrat nahoru Goto down
Kael




Poeet p?íspivku : 85
Registration date : 10. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeWed May 23, 2007 9:51 pm

ach jo, musíte psát tak dlouhé texty? Very Happy jsem se sem přišel podívat a vůbec se mi ty romány co tu píšete nechce čist Very Happy trošku to kraťte aspoň pro ty línější jako já Smile
Návrat nahoru Goto down
Crash
Admin



Poeet p?íspivku : 183
Age : 35
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeWed May 23, 2007 10:07 pm

čím dýl to tu píšu, tím mám pro svou spokojenost výmluvu, že se neučím, když tu jen tak sedím a nic nedělám, tak mě hlodá svědomí, že se neučím a ani nic nedělám Very Happy tak radši píšu krávoviny...
Návrat nahoru Goto down
http://ali-sst.get-forum.net
albert




Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 08. 05. 07

Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitimeThu May 24, 2007 10:48 am

Tak Crašovi dlouhé romány určitě nejsou ke škodě. Cose týká toho co ste psali jsem rád že jsme se shodli na to daních podle populace. Je to podle mě nejspravedlivější. A ohledně toho žebříšku a odměnám pro ty co dosahují nejvěšího přírůstku, to je very good jen to musí někdo zapisovat.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné   Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Nářky a stížnosti na nelidské daně, popřípadě jiné
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Travian - SST-
Přejdi na: